تبلیغات
SMS**BARCELONA**ترفند علمی** و جک های..... - ترفندهای جالب 3

1- سریعتر شدن نمایش منو ها و پنجره ها در ویندوز :

 

ویندوز اکس پی برای طبیعی جلوه دادن نمایش منو ها و باز و بسته شدن پنجره ها , این حرکات را به صورت انیمیشن نشان میدهد که این خود بار اضافه ای را برای سیستم تحمیل میکند و از سرعت آن می کاهد.

برای غیر فعال کردن این ویژگی , وارد محیط رجیستری شده و به مسیر زیر بروید:

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desk top\WindowsMetrics

حال به مقدار رشته ای  Main Animate , مقدار صفر بدهید. سپس دستگاه را  Restart کنید.

اکنون به نظر می رسد ویندوز سریعتر شده است

 

 

2- دیگر ویندوز XP  گزارش خطا نمی فرستد :

 

اگر شما هم از کاربران ویندوز XP  باشید حتما تا به حال با پنجره Error Reporting  چندین بار برخورد کرده اید. پنجره ای که در صورت برخورد سیستم با مشکل توسط ویندوز XP  نشان داده می شود و علاوه بر نمایش مشکل سیستم از شما می خواهد که در صورت اتصال به اینترنت این مشکل را برای شرکت مایکروسافت ارسال کنید. ممکن است دفعات اول این پیام و کار آن مفید به نظر برسد ، ولی پس از مدتی برای کاربر خسته کننده خواهد شد. در این ترفند نحوه حذف پنجره نمایش و ارسال خطا را توضیح می دهیم.

 

در ابتدا وارد Control Panel  ویندوز XP  شوید. در آن جا روی System  کلیک کنید. حالا وارد قسمت Advanced  شوید و روی دکمه Error Reporting  کلیک کنید. در این قسمت با انتخاب Disable error reporting  ، خود را از دست این پنجره در زمان بروز مشکلات عادی سیستم راحت می کنید. اگر می خواهید حتی در صورت بروز مشکلات جدی تر هم این پنجره ظاهر نشود کافی است تیک مربوط به قسمت But notify me when critical errors occur  را بردارید و به طور کل نمایش این پنجره را حذف کنید. سپس روی دکمه OK  کلیک کنید. تمام شد. دیگر آن پیام ، وقت و بی وقت مزاحم شما نخواهد شد.

 

3- استفاده از یک برنامه ویرایشگر دیگر به عنوانSource Viewer در IE (کلیه نسخه های ویندوز) :

 

هنگامی که گزینه ی Source  از منوی View را جهت نمایش کد HTML صفحات WEB در IE انتخاب میکنید به طور پیش فرض برنامه Notepad  ویندوز به عنوان ویرایشگر متنی اجرا میشود. تکنیک زیر شما را قادر میسازد یک ویرایشگر متنی دیگر بجای Notepad جهت نمایشsource  صفحات HTML ، به کار ببرید.

کلید زیر را پیدا کنید :

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\View Source Editor\Editor Name]

 

مقدارDefault)) آن را با نام و مسیر کامل ویرایشگر مورد نظرتان قرار دهید. حالا به هنگام استفاده از IE، میتوانید Source کدهای HTML خود را با استفاده از نرم افزار ویرایش گر مورد علاقه خودتان مشاهده کنید.